Van Piraat Kattenkwaad tot kindjes helpen oversteken: dag van de directeur levert mooie reacties op

28 januari 2021

De eerste editie van de dapperste directeur van Vlaanderen is meteen een schot in de roos. Met meer dan 200 (!) nominaties, is het duidelijk dat onze directeurs/directrices ongelooflijk goed bezig zijn. Ze verdienen dan ook stuk voor stuk een hart onder de riem. Hun verhalen zijn verrassend, inspirerend, ontroerend. Een selectie van enkele wel heel opmerkelijke initiatieven.

De échte winnaar maken we pas over enkele weken bekend. Door de coronamaatregelen zijn we genoodzaakt om het fysiek afgeven van het verrassingspakket uit te stellen. We maken de echte winnaar nog niet bekend om het verrassingseffect hoog te houden. Maar deze initiatieven krijgen in de tussentijd alvast een cadeau van Baert: een mooie waardebon van 50 euro. Zij worden gecontacteerd via mail.

Van Piraat Kattenkwaad tot kindjes helpen oversteken: dag van de directeur levert mooie reacties op

1. "Ze gaf elke leraar een handgeschreven kaartje in coronatijden"

"Bianca staat steeds voor elke leerling en leerkracht paraat. Iedereen is uniek en dit weet zij te waarderen en te stimuleren. In coronatijden heeft zij voor iedere leerkracht afzonderlijk een handgeschreven kaartje gemaakt met voor iedereen een persoonlijke tekst die terugkwam op het talent van die leerkracht. Zij is steeds een luisterend oor en staat klaar als dit nodig is." - Bianca - Daltonschool XCL Eigenwijs in Lommel

2. "Hoewel hij ernstig ziek was, heeft hij gezorgd voor lesgeven in quarantaine"

Tom heeft, hoewel hij ernstig ziek was, lesgeven in quarantaine op poten gezet zodat alle kinderen ook thuis de les konden volgen.” - Tom - Albrecht Rodenbachschool in Hove

3. "Ze heeft in de coronaperiode laptops gegeven aan kwetsbare leerlingen"

"Onze directie is heel erg begaan met het welzijn van alle kinderen. Zeker de meest kwetsbare. Via allerhande connecties raakte ze aan vele extra laptops zodat ook onze kansarme gezinnen tijdens de coronaperiode een laptop ter beschikking hadden. Er werd ook gezorgd voor een internetverbinding. En als dit nog niet lukte werden de moeilijk te bereiken leerlingen op school opgevangen door ons team. Ze motiveert ons team heel erg door zelf ook heel gemotiveerd te zijn. Ook probeert ze goed ieders draagkracht in het oog te houden. Een buitengewone directie in onze school voor buitengewone leerlingen." - Jocelyne - Klimopschool in Tongeren

4. "Hij heeft als Piraat Kattenkwaad van de lockdown een avontuur gemaakt"

"Omdat hij gans de coronaperiode door alle dagen (ook in de paasvakantie en dikwijls  alleen) 'aan boord' is gebleven en ervoor gezorgd heeft dat de kinderen na de lockdown de vreemde veranderingen in het schoolleven niet als een bedreiging maar als een uitdaging ervaard hebben. Piraat Kattenkwaad kwam in filmpjes (en in levende lijve) vertellen hoe hij de school 'gekaapt' had tijdens de lockdown en dat de kinderen de school slechts konden terugwinnen door een aantal opdrachten/'maatregelen' (// coronamaatregelen) tot een goed einde te brengen. Zo beleefden de kinderen gans de periode na de lockdown als een spannend avontuur ipv een bevreemdende periode van gemaskerde juffen en meesters.” - Pieter - SBS De Smidse in Zottegem

5. "Onze directrice helpt elke dag kindjes de straat veilig oversteken"

“Zij heeft nieuw leven geblazen in onze school, doet alles steeds met een lach en ze staat altijd klaar voor alle kinderen en ouders. En welke school kan zeggen dat de directrice zelf met fluovestje en stopbord de kinderen veilig en wel de straat helpt oversteken? Ze is de beste!” - Sarah - De Oogappel in Appels

Benieuwd wie zichzelf de dapperste directeur van Vlaanderen mag noemen?

Al benieuwd naar wie zichzelf dit jaar de dapperste directeur van Vlaanderen mag noemen? Nog even geduld. We gaan binnenkort een van de genomineerde scholen verrassen. Hou de komende tijd dus zeker onze Facebook- en Instagrampagina in de gaten en wie weet komen wij langs bij jou op school!Zoeken
Categorieën

Cookies

Op onze websites en apps gebruiken wij en derden cookies of gelijkaardige technologieën (kortweg "cookies")

Instellingen

Zijn nodig om de website te laten functioneren en kunnen niet worden uitgeschakeld.

Registreren informatie over hoe u de site bezoekt.

Houden informatie bij over uw surfgedrag om u relevante advertenties te tonen op andere sites.