company

Van Piraat Kattenkwaad tot kindjes helpen oversteken: dag van de directeur 2021 levert mooie reacties op

28 januari 2021

De eerste editie van de dapperste directeur van Vlaanderen is meteen een schot in de roos. Met meer dan 200 (!) nominaties, is het duidelijk dat onze directeurs/directrices ongelooflijk goed bezig zijn. Ze verdienen dan ook stuk voor stuk een hart onder de riem. Hun verhalen zijn verrassend, inspirerend, ontroerend. Lees verder om te ontdekken wie zichzelf de dapperste directeur van Vlaanderen 2021 mag noemen en bekijk ook zeker eens de vele andere mooie reacties.

Hieronder een overzicht van de meest opmerkelijke initiatieven, die allemaal een waardebon van 50 euro hebben verdiend. De winnaar krijgt een waardebon van 200 euro en wie dat is, ontdek je in onderstaande video.

5 andere straffe verhalen van dappere directeurs:

1. "Ze gaf elke leraar een handgeschreven kaartje in coronatijden"

"Bianca staat steeds voor elke leerling en leerkracht paraat. Iedereen is uniek en dit weet zij te waarderen en te stimuleren. In coronatijden heeft zij voor iedere leerkracht afzonderlijk een handgeschreven kaartje gemaakt met voor iedereen een persoonlijke tekst die terugkwam op het talent van die leerkracht. Zij is steeds een luisterend oor en staat klaar als dit nodig is." - Bianca - Daltonschool XCL Eigenwijs in Lommel

2. "Hoewel hij ernstig ziek was, heeft hij gezorgd voor lesgeven in quarantaine"

Tom heeft, hoewel hij ernstig ziek was, lesgeven in quarantaine op poten gezet zodat alle kinderen ook thuis de les konden volgen.” - Tom - Albrecht Rodenbachschool in Hove

3. "Ze heeft in de coronaperiode laptops gegeven aan kwetsbare leerlingen"

"Onze directie is heel erg begaan met het welzijn van alle kinderen. Zeker de meest kwetsbare. Via allerhande connecties raakte ze aan vele extra laptops zodat ook onze kansarme gezinnen tijdens de coronaperiode een laptop ter beschikking hadden. Er werd ook gezorgd voor een internetverbinding. En als dit nog niet lukte werden de moeilijk te bereiken leerlingen op school opgevangen door ons team. Ze motiveert ons team heel erg door zelf ook heel gemotiveerd te zijn. Ook probeert ze goed ieders draagkracht in het oog te houden. Een buitengewone directie in onze school voor buitengewone leerlingen." - Jocelyne - Klimopschool in Tongeren

4. "Hij heeft als Piraat Kattenkwaad van de lockdown een avontuur gemaakt"

"Omdat hij gans de coronaperiode door alle dagen (ook in de paasvakantie en dikwijls  alleen) 'aan boord' is gebleven en ervoor gezorgd heeft dat de kinderen na de lockdown de vreemde veranderingen in het schoolleven niet als een bedreiging maar als een uitdaging ervaard hebben. Piraat Kattenkwaad kwam in filmpjes (en in levende lijve) vertellen hoe hij de school 'gekaapt' had tijdens de lockdown en dat de kinderen de school slechts konden terugwinnen door een aantal opdrachten/'maatregelen' (// coronamaatregelen) tot een goed einde te brengen. Zo beleefden de kinderen gans de periode na de lockdown als een spannend avontuur ipv een bevreemdende periode van gemaskerde juffen en meesters.” - Pieter - SBS De Smidse in Zottegem

5. "Onze directrice helpt elke dag kindjes de straat veilig oversteken"

“Zij heeft nieuw leven geblazen in onze school, doet alles steeds met een lach en ze staat altijd klaar voor alle kinderen en ouders. En welke school kan zeggen dat de directrice zelf met fluovestje en stopbord de kinderen veilig en wel de straat helpt oversteken? Ze is de beste!” - Sarah - De Oogappel in Appels

Inschrijven op de nieuwsbrief

Ontdek nog meer inspiratietips voor onderwijs en praktijken.

Cookies

Op onze websites en apps gebruiken wij en derden cookies of gelijkaardige technologieën (kortweg "cookies")

Instellingen

Zijn nodig om de website te laten functioneren en kunnen niet worden uitgeschakeld.

Registreren informatie over hoe u de site bezoekt.

Houden informatie bij over uw surfgedrag om u relevante advertenties te tonen op andere sites.